Ogłoszenia z dnia 3 września 2017

22 Niedziela Zwykła – 03.09.2017 r.

Kościół na całym świecie uroczyście celebruje 100 – lecie Objawień Matki Bożej w Fatimie. Matka Boża w czasie  objawień prosiła o poświęcenie się Jej Niepokalanemu Sercu. Zawierzenia naszej Ojczyzny Niepokalanemu Sercu Maryi po II wojnie światowej dokonał po raz pierwszy Prymas Polski, August kardynał Hlond. W ramach duchowego przeżywania 100. rocznicy objawień  ponownego zawierzenia Polski Niepokalanemu Sercu Maryi dokonali księża biskupi w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Kolejnym etapem duchowego zawierzenia będzie ponowienie tego aktu we wszystkich diecezjach i parafiach naszej Ojczyzny. W parafiach archidiecezji poznańskiej uroczystego aktu zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi  dokonamy 8 września br. w Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, w czasie porannej i wieczornej Eucharystii.

 

Dzisiaj imieniny obchodzi  ks. biskup Grzegorz Balcerek – b. wikariusz naszej parafii. Pamiętajmy o modlitwie w intencji Solenizanta.

MSZE ŚW.  W SANKTUARIUM

Od przyszłej niedzieli Msze św.: godz. 7.30,  8.30,  10.00,  11.15,  12.30,  15.30, 18.30 i  20.00

w dni powszednie: godz. 8.00  i  18.30

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 7.30 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.
  2. Poświęcenie  tornistrów uczniom  klas pierwszych – za tydzień,  podczas  Mszy św. dziecięcej o godz. 11.15.
  3. Spotkanie katechetów w czwartek 7 września br. o godz. 19.00.
  4. Zapraszamy do odwiedzania naszej nowej parafialnej strony internetowej. Jest ona uruchomiona, ale jeszcze dopracowywana.  Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.
  5.  Trwają prace remontowo – malarskie. W najbliższym tygodniu trwać będą prace ociepleniowe oraz  malowanie zewnętrznej, północnej strony kościoła. W poniedziałek i wtorek z racji czyszczenia poduszek na ławkach, kaplica będzie nieczynna.
  6. Chłopców, którzy chcieliby dołączyć do wspólnoty ministrantów, zapraszamy na zbiórkę w sobotę o godz. 11:30.
  7. Parafia organizuje wyjazd do Buku, na koronację Matki Bożej Literackiej, która odbędzie się w niedzielę 10 września. Autokar pojedzie, o ile zgłosi się 50 osób. Szczegóły w zakrystii.
  8. Młodzież gimnazjalną i ze szkół średnich zapraszamy w każdy piątek o godz. 19:30 do domu parafialnego. Tworząc wspólnotę młodych, poprzez modlitwę i zabawę postaramy się w kreatywny sposób wykorzystywać czas.
  9. We wtorek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie dla osób, które zapisały się na pielgrzymkę w Bieszczady.
  10. Do wieczności odeszli : śp. Józef Kaczmarek z bloku nr 16 (65 lat),  śp. Helena Laurentowicz  z ul. Szlacheckiej ( 98 lat). Pogrzeby tych parafian odbyły się w minionym tygodniu. śp. Jagoda Wojtasik z bloku nr 11 ( 35 lat). Msza św. pogrzebowa w środę o godz. 9.30, pogrzeb na Junikowie  o godz. 11.50. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

 

WIADOMOŚCI DIECEZJALNE

Zapraszamy do Bazyliki Archikatedralnej chorych, osoby starsze, niepełnosprawnych, osoby wspomagające chorych i  ich rodziny, pracowników hospicjów, szpitali.

Uroczysta Msza św. celebrowana przez  ks. bpa Grzegorza Balcerka zostanie odprawiona w czwartek 14 września br. o godz. 18.00.

Share this Post