Ogłoszenia z dnia 1 grudnia 2019

1 grudnia 2019 r. – 1. niedziela Adwentu

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on pod hasłem: „WIELKA TAJEMNICA WIARY”.

 1. Msze św. wotywne o Najświętszej Maryi Pannie, Msze roratnie, odprawiane będą od poniedziałku do piątku o godz. 6.00 (akademickie); po Mszy św. wspólne śniadanie w Sali  św. Jana Pawła II. Roraty dla dzieci o godz. 18.30. Codziennie będzie też odprawiana Msza św. o godz. 8.00
 2. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbierać będziemy ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 3. W sobotę 7 grudnia przypada dzień, w którym trwa w naszej parafii całodobowy Nieustający Różaniec w intencji Ojczyzny.
 4. Z okazji pierwszego piątku miesiąca spowiedź św. w piątek od godz. 16.00 oraz każdego dnia przed Mszą św. Chorych odwiedzimy w piątek i sobotę trzeciego tygodnia Adwentu tj. 20 i 21 grudnia br.
 5. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Podczas Mszy św. o godz. 12.30 chór Maria Victoria wykona fragment Akatystu ku czci Bogurodzicy.
  Tego dnia przypada „Godzina Łaski dla świata”. Od godz. 12.00 do 13.00 zapraszamy wszystkich do trwania na wspólnej modlitwie. To godzina szczególnych Bożych łask. W tej godzinie będzie wystawiony Najświętszy Sakrament w kaplicy adoracji.
 6. Świece Wigilijnej Pomocy Dzieciom i czekoladowe mikołaje do nabycia po Mszach św. przy wejściu do kościoła oraz we wtorek podczas dyżuru Caritasu. Trwa także akcja Caritas: „Tytka charytatywna”, do której można wkładać produkty spożywcze oraz środki czystości. Tytki wyłożone są w kruchcie kościoła; napełnione można składać przy obrazie św. Józefa. W prezbiterium pojawiło się drzewko pomocy świątecznej, na którym zawisły serduszka potrzebujących rodzin. Kto zechce takie serduszko zabrać, zobowiązany będzie przygotować konkretnej rodzinie paczkę świąteczną i oddać ją w zakrystii lub na probostwie.
 7. Za tydzień tradycyjnie do nabycia kartki i ozdoby świąteczne przygotowane przez uczniów ze szkoły „Zawsze Razem”.
 8. Od dzisiaj  w każdą niedzielę po Mszach św. przy biurze parafialnym można nabywać opłatki wigilijne.
 9. W ramach przygotowania się do bierzmowania prosimy, aby w pierwszopiątkowej adoracji prowadzonej przez Duszpasterstwo Akademickie w godz. 19.30 – 21.00, uczestniczyli też  kandydaci do bierzmowania z klas VII i VIII.
 10. Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę do Megdjugorie i Chorwacji w terminie 26.04 -3.05.2020 r. Program w gablocie. Bliższe informacje w zakrystii.
 11. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie II Parafialnego Balu Charytatywnego „Wspomóżmy Konrada”: ojcom pijarom za udostępnienie szkoły, szkole „Zawsze Razem”, darczyńcom fantów, młodzieży, rodzicom ministrantów, paniom ze wspólnoty różańcowej za upieczenie ciast oraz wszystkim ludziom dobrego serca. Podczas balu uzbieraliśmy 8 tys. 50 zł. Zebrana kwota zostanie przekazana na rehabilitację Konrada.
 12. Dzieci zapraszamy do udziału w jasełkach. Próby w sobotę o godz. 11:00 w salce.
 13. Kandydatom do bierzmowania z klas 8, którzy nie byli ochrzczeni w naszej parafii, przypominamy o konieczności przyniesienia odpisu aktu chrztu na najbliższe spotkanie, które odbędzie się w następnym tygodniu. Dokładna data spotkania zostanie podana w ogłoszeniach za tydzień.
 14. Do wieczności odeszli:
  śp. Irena Góralczyk z bloku nr 6 (85 lat); pogrzeb odbył się w sobotę.
  śp. Anna Słowikowska z ul. Królewskiej (80 lat); pogrzeb na Junikowie 3.12. br. o godz. 14.30
  śp. Witold Dobecki z bloku nr 33 (78 lat); Msza św. i pogrzeb 4.12. br. przy ul. Wojciechowskiego
  Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

WIADOMOŚCI AKADEMICKIE

 1. Od nowego roku liturgicznego Duszpasterstwo Akademickie Morasko zaprasza w każdy pierwszy piątek miesiąca na adorację Najświętszego Sakramentu prowadzoną przez studencki zespół „Miłosierdzie”. Adoracja potrwa od godz. 19:30 do godz. 21:00. Podczas adoracji będzie okazja do spowiedzi. Pierwsza odbędzie się w najbliższy piątek 6.12.2019. Po adoracji spotkanie integracyjne w nowej sali duszpasterstwa..
 2. Duszpasterstwo Akademickie Morasko zaprasza w Adwencie na roraty o godz. 6:00. Po roratach zapraszamy na śniadanie do salki parafialnej. Można też przynosić trwałe produkty żywnościowe do wykorzystania na śniadaniach po roratach.
 3.  Zachęcamy, aby wspomóc zbiórkę na rzecz pomocy dla Małgorzaty Gwizdały, osoby związanej z Duszpasterstwem Akademickim Morasko. Małgosia znalazła się w bardzo trudnej sytuacji materialnej, ma zniszczone mieszkanie i nie ma możliwości wyremontowania go. Można jej pomóc przez stronę internetową zrzutka.pl. Dokładny adres strony dostępny jest w zakrystii.
Share this Post