Ogłoszenia z dnia 1 października 2017

26  Niedziela Zwykła – 1.10. 2017 r.Dzisiaj gościmy Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, którzy  rozprowadzają kalendarze misyjne na rok 2018. Ofiary złożone przy okazji ich nabywania przeznaczone są na misyjną działalność Misjonarzy Oblatów.

 1. Przez cały październik  nabożeństwa różańcowe  każdego dnia pół godziny przed wieczorną  Mszą św.  tj. o godz. 18.00, z wyjątkiem niedzieli. Różaniec dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki  o godz. 17.30,  połączony z udzieleniem  Komunii św. 
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca.  Okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 16.00 oraz każdego dnia przed Mszą św. Chorych odwiedzimy w piątek i w sobotę.
 3. Za tydzień „Dzień Papieski”. Przed kościołami  i na ulicach będą zbierane ofiary na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W naszej parafii będą też do nabycia „kremówki papieskie”.
 4. Przypominamy, że zbliża się nasz parafialny, siódmy  dzień  miesiąca ( sobota), w którym trwa całodobowy  Nieustający Różaniec w intencji Ojczyzny. Msza św. w intencji Ojczyzny rano o godz. 8.00
 5. W sobotę 7 października, w święto Matki Bożej Różańcowej, na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, Polacy udadzą się na granice Polski, by modlić się o ratunek dla naszej Ojczyzny i całego świata.
  Jako parafia chcemy się włączyć duchowo w tę akcję, dlatego zapraszamy do naszego kościoła o godz. 14.00, by w łączności z modlącymi się na granicach kraju odmówić cały różaniec.
 6. Osoby dorosłe, które jeszcze nie przyjęły Sakramentu Bierzmowania, a pragną to uczynić, prosimy o zgłoszenie się w ciągu tygodnia w zakrystii lub biurze parafialnym.
 7. Do wieczności odszedł śp. Stanisław Pietruńko. Msza św. w środę o godz. 12.00, pogrzeb w Naramowicach o godz. 13.00 Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

 

WIADOMOŚCI AKADEMICKIE:

 1. Organizujemy pielgrzymkę do Fatimy w dniach 6-13 listopada. Szczegóły na plakacie w gablocie. Zapisy u ks. Arkadiusza.
 2. Z okazji inauguracji roku akademickiego Duszpasterstwo Akademickie Morasko zaprasza na Mszę Świętą w intencji całej społeczności akademickiej w niedzielę (01.10.2017) na godz. 20:00.
 3. Spotkanie DA Morasko w poniedziałek o godz. 20:00 w salce św. Urszuli.
 4. Próba zespołu DA Miłosierdzie we wtorek o godz. 19:00 w salce św. Cecylii
 5. Spotkanie grupy DA 25+ w środę o godz. 19:30.

WIADOMOŚCI DIECEZJALNE

 1. Instytut Duchowości Carmelitanum działający przy klasztorze karmelitów bosych w Poznaniu zaprasza osoby pragnące pogłębić swoją formację duchową i teologiczną na 3-letnie studium duchowości. Zajęcia rozpoczynają się 5 października i będą się odbywać w każdy czwartek od 17.00 do 20.10. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.carmelitanum.pl, na  plakatach i ulotkach.
Share this Post