Ogłoszenia z dnia 10 grudnia 2017

Druga Niedziela Adwentu – 10.12.2017 r.

 1. Msze św. wotywne o Najświętszej Maryi Pannie, Msze  roratnie , odprawiane będą  od poniedziałku do piątku o godz. 6.00 (akademickie). Przed Mszą św. „Godzinki” o godz. 5.45, po Mszy św. wspólne śniadanie w Sali  św. Jana Pawła II. Roraty dla dzieci o godz. 18.30. Codziennie będzie też odprawiana Msza św. o godz. 8.00
  Zwracamy się z prośbą o ofiarowanie produktów żywnościowych na śniadania, które przygotowujemy dla parafian po Mszach św. roratnich. Produkty  można przekazać ks. Arkadiuszowi.
 2. Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która jest prowadzona dziś przed kościołami i kaplicami w całej Polsce. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii.
 3. Świece Wigilijnej Pomocy Dzieciom i czekoladowe mikołaje do nabycia po Mszach św. przy wejściu do kościoła. Trwa także akcja Caritas: „Tytka charytatywna”, do której można wkładać produkty spożywcze oraz środki czystości. Tytki wyłożone są w kruchcie kościoła; napełnione można składać przy obrazie św. Józefa.
 4. Tradycyjnie dzisiaj do nabycia kartki świąteczne przygotowane przez uczniów ze szkoły Zawsze Razem.
 5. Spotkania z dziećmi  przed Pierwszą Komunią św. odbędą się  sobotę 16.12. br. w  kościele:
  grupa I – godz.10.30 – spotkanie z dziećmi
  grupa II – godz.11.30 – spotkanie z dziećmi
 6. Opłatki wigilijne do nabycia po Mszach św. przy biurze parafialnym.
 7. W poniedziałek rozpoczną się prace związane z modernizacją oświetlenia. We wtorek prace będą wykonywane w kaplicy Adoracji, w związku z tym we wtorek nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu.
 8. Centrum Kultury Calasanz, działające przy Zespole Szkół Zakonu Pijarów w Poznaniu serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych, a szczególnie osoby starsze i samotne, na II spotkanie przy kawie poświęcone Ziemi Świętej. Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek 14 grudnia o godz. 16.00 w sali nr 113 w budynku szkoły na os. Jana III Sobieskiego 114.
 9. Wspólnota L’Arche bardzo dziękuje za możliwość organizacji zbiórki w naszej parafii. Zebrano kwotę  6816,12 zł oraz 2,25 euro. Wszystkim za ten niezwykły gest solidarności i dobroć serca serdecznie dziękujemy.
 10. Za tydzień ukaże się nowy numer „Drogi Miłości”.
 11. Dla Młodych poruszonych ideą Światowych Dni Młodzieży spotkanie w czwartek o godz. 19:30 w  sali św. Jana Pawła II.
 12. Za tydzień podczas  wieczornej Mszy św. o godz. 20.00 zostanie uroczyście wniesione światło betlejemskie.
 13. Organizujemy wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych w Bazylei (Szwajcaria) w terminie 27 grudnia – 2 stycznia. Koszt 370 PLN i 60 Euro, oraz wyjazd na narty dla Młodych w terminie od 17-24 lutego. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Arkadiusza.

 WIADOMOŚCI DIECEZJALNE

Caritas Archidiecezji Poznańskiej zaprasza osoby chore, niepełnosprawne i posługujące chorym na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się 17 grudnia br. w kościele Matki Bożej Bolesnej w Poznaniu. Jest to dla na okazja do wspólnej modlitwy, spotkania się z ks. biskupem Grzegorzem Balcerkiem i razem ze sobą, złożenia życzeń oraz umocnienia w radosnym – adwentowym oczekiwaniu. GODZINA 13.30 –  Msza św.,  godz. 14.30 – spotkanie w sali domu parafialnego .

 OGŁOSZENIA AKADEMICKIE

 1. Dziś po Mszy św. akademickiej kiermasz świąteczny. Dochód zostanie przeznaczony na pomoc sierotom w Betlejem.
 2. W poniedziałek spotkanie dla studentów o godz. 20:00.
 3. Próba zespołu DA Miłosierdzie we wtorek o godz. 19:15 w salce św. Cecylii
 4. W środę DA 25+ o godz. 19:30.
 5. Wigilia DA Morasko w piątek o godz. 20:00.
 6. Msza święta akademicka w niedziele o godz. 20:00.
Share this Post