Ogłoszenia z dnia 11 marca 2018

4 Niedziela Wielkiego Postu – 11.03.2018 r.

 1. Dzisiaj „Gorzkie żale” o godz. 16.00.Przed nimi Msza św. o godz. 15.30.
  Droga krzyżowa w piątek:
  * dla dzieci o godz. 17.30
  * dla dorosłych o godz. 19.30.
 2. W piątek Msza św. w intencji zmarłych podawanych w wymieniankach rocznych.
 3. We wtorek 13 marca br. przypada 5. rocznica wyboru papieża Franciszka. Niech nasza modlitwa wspiera Ojca Świętego w posłudze dla dobra Kościoła Chrystusowego.
 4. Młodzież żeńską klas 3. gimnazjalnych zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 17.30.
  Kandydatów do bierzmowania z klas 7. szkoły podstawowej i 2. gimnazjum informujemy, że w gablocie zostały umieszczone informacje dotyczące spotkań formacyjnych.
 5. Zapraszamy do włączenia się w inicjatywę „Woreczek ryżu”. Szczegółowe informacje na woreczkach umieszczonych pod obrazem św. Józefa.
 6. Dziękujemy za składane ofiary na daninę diecezjalną. Koperty są wyłożone przy obrazie Jezusa Miłosiernego.
 7. Chór „Maria Victoria” zaprasza na krótki koncert pieśni pasyjnych i wielkopostnych w przyszłą niedzielę 18 marca po Mszy św. o godz. 12.30. Chórem dyryguje pani Agnieszka Gil.
 8. Parafialny Zespół Caritas organizuje zbiórkę żywności o długotrwałej ważności dla osób potrzebujących i chorych. Przy wyjściu z kościoła proszę zabrać „Tytkę Miłosierdzia”, którą można napełnić artykułami spożywczymi lub chemicznymi. Przy obrazie bł. ks. M. Sopoćki jest tradycyjnie wystawiony kosz na te dary. W kruchcie kościoła są do nabycia paschaliki wielkanocne oraz „baranki wielkanocne” z białej czekolady. Dochód uzyskany z ich sprzedaży wspomoże zakup niezbędnych protez kończyn dolnych dla 13 – letniego Miłosza. Za tydzień będzie można nabyć  pamiątki świąteczne wykonane przez dzieci ze szkoły „Zawsze Razem”.
 9. Do wieczności odeszli:
  śp. Edward Król z bloku nr 17 (81 lat)
  śp. Eugenia Szuba z bloku nr 13  (92 lata). Msza św. pogrzebowa w poniedziałek o godz. 9.00, pogrzeb na Junikowie o godz. 11.10
  Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie …

Ogłoszenia  akademickie

 1. Dziś na Mszy św. będzie obecny brat Maciej z Taize, który wygłosi świadectwo wiary. Po Mszy św. spotkanie w salce przy herbacie.
 2. Spotkanie studentów w poniedziałek o godz. 20:00. Temat spotkania: „Apokaliptyczna wizja Kościoła”.
 3. Próba zespołu DA Miłosierdzie we wtorek o godz. 19:15
 4. Spotkanie DA 25+ w środę o godz. 19:30.
 5. Spotkanie dla osób zainteresowanych tematem Światowych Dni Młodzieży w czwartek o godz. 19:30.
 6. W piątek o godz. 20:00 zapraszamy na spotkanie pt.: „Żołnierze wyklęci na dużym ekranie” z Marcinem Kwaśnym, bohaterem filmu: „Wyklęty”.
 7. Studentów zapraszamy na majówkę w Sandomierzu. Termin – 28 kwietnia do 1 maja. Szczegółowe informacje i zapisy po Mszy św. akademickiej o godz. 20:00.

 

Share this Post