Ogłoszenia z dnia 12 listopada 2017

32  Niedziela Zwykła – 12.11.2017 r.

  1. Dzisiaj przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.  Nie tylko modlitwą ale i ofiarą chcemy wesprzeć potrzebujących w Syrii, Iraku, Egipcie oraz  innych krajach. Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” przeznacza zebrane w ten sposób środki na pomoc ludziom żyjącym w regionach objętych prześladowaniami. Ofiary na ten cel można składać  jeszcze dzisiaj  do skarbony św. Antoniego. Zebrane fundusze przekazane zostaną Papieskiemu Stowarzyszeniu „ Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.
  2. Spotkania przed Sakramentem Bierzmowania –  klasy 7 podstawówki: wtorek godz. 19.00
    klasy III gimnazjalne: wtorek godz. 17.30
  3. W przyszłą niedzielę, 19.11.br. po Mszy św. o godz. 15.30 z okazji święta patronki muzyki kościelnej – św. Cecylii, odbędzie się krótki koncert naszego parafialnego chóru Maria Victoria pod dyr. pani Agnieszki Gil, na który serdecznie zapraszamy.
  4. Do nabycia nowy numer „Drogi Miłości”.
  5. Komunikat dla osób, które mają dolegliwości kręgosłupa, stawów oraz mięśni. Dnia 21.11. br. o godz. 19.00 w salce parafialnej będzie można wysłuchać wykładu na temat  głównych przyczyn wielu naszych dolegliwości, z którymi chodzimy na co dzień do lekarzy, a istnieją sposoby, by sobie z nimi radzić samemu.
  6. Do wieczności odeszli: śp. Piotr Frąckowiak z bloku nr 23 (33 lata), śp. Zdzisława Szkudlarek z bloku nr 10 (88 lat); Msza św. pogrzebowa we wtorek o godz. 11.30, pogrzeb na Miłostowie o godz. 13.30.  Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

WIADOMOŚCI DIECEZJALNE

  1. W ramach VERBA SACRA rozpoczął się nowy cykl – Biblia Trzeciego Tysiąclecia. Stary i Nowy Testament jest czytany od początku, księga po księdze, z udziałem wybitnych polskich aktorów i w nowej oprawie muzycznej. Jako czwarta część zostanie zaprezentowana Księga Wyjścia. Przekład i komentarz – ks. prof. dr hab. Janusz Lemański.  Wystąpi aktor Teatru Polskiego z Wrocławia – Dariusz Bereski, a towarzyszyć mu będzie zespół muzyczny pod kierunkiem Katarzyny Stroińskiej – Sierant. Zapraszamy do Bazyliki Archikatedralnej w Poznaniu w niedzielę 19 listopada o godz. 17:00. Wstęp wolny.
Share this Post