Ogłoszenia z dnia 16 września 2018

24. niedziela zwykła – 2.09.2018 r.

 1. Dzisiaj obchodzony  jest światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.
 2. We wtorek święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski.
  W tym dniu imieniny obchodzi Ksiądz Arcybiskup Metropolita Poznański, Stanisław Gądecki. Tego dnia Czcigodny Solenizant w katedrze o godz. 10.00 będzie przewodniczył uroczystej Mszy św.
  Po Eucharystii w Arcybiskupim Seminarium Duchownym  można osobiście złożyć Księdzu Arcybiskupowi życzenia imieninowe.
 3. Dzisiaj zbiórka do puszek na KUL i Wydział Teologiczny w Poznaniu.
 4. W piątek o godz. 17.45 różaniec za zmarłych podawanych w wymieniankach oraz Msza św. w ich intencji.
 5. W kaplicy można  złożyć podpis pod deklaracją adoracji Najświętszego Sakramentu. Pragniemy stworzyć grupę adoracyjną, która ofiarowując jedną godzinę adoracji w tygodniu,  trwać będzie na modlitwie wypraszając potrzebne łaski dla siebie i całej naszej wspólnoty parafialnej. Jedna godzina w tygodniu  dla Jezusa. To będzie piękny i niezwykły dar.
 6. Przed kościołem do nabycia nowy numer naszej parafialnej gazety „Droga Miłości”. Przeczytać w nim można m.in. o ks. Krzysztofie i nowym wikariuszu, ks. Rafale.
 7. Spotkanie Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej odbędzie się w środę 19 września br. o godz. 19.30.
 8. Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę śladami siostry Faustyny: Świnice Warckie -Głogowiec – Łódź,  w sobotę 20 października. Koszt. 60.00 zł. Zapisy i wpłata w biurze parafialnym.
 9. Zapraszamy wszystkich ministrantów oraz ich rodziców na spotkanie do salki parafialnej w najbliższy wtorek na godz. 19:30.
 10. Dzieci zapraszamy wzorem lat ubiegłych na spotkania grupy „Iskierki Miłosierdzia”, w każdą sobotę o godz. 11:00 w salce parafialnej.
 11. Młodzież szkolną ks. Rafał zaprasza na spotkania duszpasterstwa młodzieży „Młodzi miłosierni” w każdy piątek o 19:30.
 12. Ministranci i dzieci ze scholki wyjeżdżające w najbliższą sobotę do Afrykarium spotykają się na Mszy św. o godz. 8:00 w kościele, a potem wyjazd. Powrót między godz. 19:00. a 20:00. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii.
 13. Za tydzień gościć będziemy ojców franciszkanów z Niepokalanowa.
 14. Do wieczności odeszła śp. Kazimiera Ciupa z bloku nr 2 (82 lat). Pogrzeb odbył się w sobotę.
  Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…
Share this Post