Ogłoszenia z dnia 17 czerwca 2018

11 Niedziela Zwykła – 17.06.2018 r.

 1. Księża neoprezbiterzy: ks. Łukasz Krawczyk i ks. Jakub Madajczyk odprawią dzisiaj  o godz. 15.30 Mszę św. sekundycyjną, połączoną z prymicyjnym błogosławieństwem.
  Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 2. Wspólnie z neoprezbiterami o godz. 15.30 Msza św. w intencji członków Apostolatu „Margaretka”. Modlić się będziemy o dary Ducha św. dla kapłanów objętych modlitwą „margaretkową” oraz o wytrwałość i wierność podjętym zobowiązaniom dla wszystkich członków Apostolatu Margaretka. Po Mszy św. spotkanie w Sali Jana Pawła.
 3. Dekretem ks. Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego, Stanisława Gądeckiego nasz wikariusz,  ks. Krzysztof Giezek został mianowany z dniem 1 września 2018 r. dyrektorem ośrodka rekolekcyjnego w Zaborówcu.  Życzymy mu Bożego błogosławieństwa na nowe zadanie w Kościele naszej diecezji. Pożegnanie księdza Krzysztofa nastąpi  24 sierpnia po wieczornej Mszy św.
 4. W czwartek  rozpoczynają się centralne obchody jubileuszu 1050 – lecia biskupstwa w Poznaniu. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.
 5. W naszym sanktuarium odbywają  się cyklicznie wykłady otwarte zatytułowane: „Jak świętowali pierwsi chrześcijanie”; ostatni zaplanowany wykład w najbliższy wtorek 19.06.br . Tematem będzie: Rocznica – „dnia narodzin dla nieba”. Wykład wygłosi w naszej kaplicy o godz. 19.15   ks. prof. Paweł Wygralak, dziekan Wydziału Teologicznego w  Poznaniu.
 6. W przyszłą niedzielę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 7. Z okazji kończącego się  roku szkolnego i katechetycznego  zapraszamy dzieci na Mszę św. w środę na godzinę 18.30. Okazja do spowiedzi św. od godz.17.30.
 8. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która rusza z Poznania 6 lipca. Więcej informacji związanych ze szczegółami tej wędrówki można znaleźć na stronie internetowej pielgrzymki bądź kontaktując się z ks. Krzysztofem.
 9. Za tydzień do nabycia będzie nowy numer parafialnej gazety „Droga Miłości”.

 WIADOMOŚCI DIECEZJALNE

 1. Dnia 20 czerwca 2018 roku, w 35. rocznicę wizyty św. Jana Pawła II w Poznaniu oraz w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, w łączności z 1050. rocznicą powołania do istnienia biskupstwa poznańskiego zapraszamy na XXIII Spotkanie Modlitewne pod Krzyżem Papieskim na poznańskich Łęgach Dębińskich (ul. Ojca Mariana Żelazka).
  Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21.00 Apelem Jasnogórskim, następnie w obecności relikwii św. Jana Pawła II i św. Urszuli Ledóchowskiej zgromadzeni na modlitwie odmówią różaniec w intencji Ojczyzny oraz z podziękowaniem za 1050. lat istnienia biskupstwa poznańskiego.
Share this Post