Ogłoszenia z dnia 17 września 2017

24 Niedziela Zwykła – 17.09. 2017 r.

 1. Dzisiaj obchodzony  jest światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.
 2. W poniedziałek święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski.
  W tym dniu imieniny obchodzi   Ksiądz Arcybiskup Metropolita Poznański, Stanisław Gądecki. Tego dnia Czcigodny Solenizant w katedrze o godz. 10.00 będzie przewodniczył uroczystej Mszy św. Po Eucharystii w Arcybiskupim Seminarium Duchownym  można osobiście złożyć Księdzu Arcybiskupowi życzenia imieninowe.
 3. Za tydzień zbiórka do puszek na KUL i Wydział Teologiczny w Poznaniu.
 4. W piątek o godz. 17.45 różaniec za zmarłych podawanych w wymieniankach oraz Msza św. w ich intencji.
 5. Za tydzień odbędzie się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy „Zatrzymaj Aborcję”, która ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Kto zechce złożyć podpis, musi znać swój numer PESEL. Zachęcamy do podpisywania się. Akcję prowadzi Fundacja „Życie i Rodzina”.
 6. Organizujemy pielgrzymkę do Fatimy w dniach 6-13 listopada. Szczegóły na plakacie w gablocie. Zapisy u ks. Arkadiusza.
 7. Uczniowski Klub Sportowy Akademia Piłkarska Champions Poznań, działający przy szkole oo. pijarów organizuje w nowym roku szkolnym nabór chętnych dzieci w wieku 4-9 lat do wspólnej nauki i zabawy. Szczegółowe informacje na plakatach.
 8. Do wieczności odszedł śp. Leon Płocienniczak z bloku nr 2 (103 lat). Msza św. i pogrzeb w Mosinie 18.09. br. ( wtorek) o godz. 14.00. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

 

WIADOMOŚCI AKADEMICKIE

 1. Inauguracja roku akademickiego odbędzie się 1 października na Mszy Świętej o godz. 20:00. Serdecznie zapraszamy społeczność akademicką do wspólnej modlitwy o dobre przeżycie nadchodzącego roku akademickiego.
 2. Spotkanie grupy DA 25+ w środę o godz. 19:30.
Share this Post