Ogłoszenia z dnia 18 lutego 2018

1 Niedziela Wielkiego Postu – 18.02.2018 r.

 1. Dzisiaj „Gorzkie żale” o godz. 16.00. Przed nimi Msza św. o  15.30. Kazania pasyjne głosi  ks. kan. Władysław Łapawa.
 2. Droga krzyżowa w piątek :
  *dla dzieci o godz. 17.30
  *dla dorosłych o godz. 19.30
 3. W naszym sanktuarium odbywają się cyklicznie wykłady otwarte zatytułowane: „Jak świętowali pierwsi chrześcijanie”. Kolejny wykład w najbliższą środę 21.02.2018. Tematem będzie „Przygotowanie do świętowania – Wielki Post”. Wykład wygłosi w naszej kaplicy o godz. 19.00  prof. Paweł Wygralak, dziekan Wydziału Teologicznego w  Poznaniu.
 4. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na  wsparcie parafii pw. Wszystkich Świętych w Jeżewie.
 5. Przy obrazie św. Józefa jest wyłożony „Ryż pokutny”.
 6. Koperty na daninę diecezjalną wyłożone są przy obrazach  Miłosierdzia Bożego oraz  św. Antoniego.
 7. Bardzo dziękujemy parafianom za udział w Drodze Krzyżowej miasta Poznania i za pomoc w niesieniu krzyża.
 8. Od przyszłej niedzieli będą do nabycia wielkanocne paschaliki.
 9. W czasie jednego z ostatnich niedzielnych spotkań z wiernymi w ramach modlitwy Anioł Pański, papież Franciszek wezwał cały Kościół do modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i Południowym Sudanie.
  Kościół w Polsce wyrażając jedność z Ojcem Świętym Franciszkiem pragnie włączyć się w to ważne i szlachetne przedsięwzięcie. Niech piątek 23.02. br. będzie dniem modlitwy i postu w tej intencji.
 10. Wskazania na Wielki Post wywieszone są w gablocie; tam też umieszczone są informacje o kościołach stacyjnych miasta Poznania.
Share this Post