Ogłoszenia z dnia 19 listopada 2017

33  Niedziela Zwykła – 12.11.2017 r.W  czwartek 16 listopada br. nasza parafianka, mieszkanka os.Jana III Sobieskiego, pani Stanisława Szczęsnowska, obchodziła 104. rocznicę urodzin. Z tej okazji najlepsze życzenia kierujemy w stronę Czcigodnej Jubilatki, życząc obfitych Bożych darów i błogosławieństwa.

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.30 z okazji święta patronki muzyki kościelnej – św. Cecylii, odbędzie się krótki koncert naszego parafialnego chóru Maria Victoria pod dyr. pani Agnieszki Gil, na który serdecznie zapraszamy. Wspomnienie św. Cecylii przypada w środę 22.11. br.
 2. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.  Po Mszy św. o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz akt oddania Polski Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata.
  W przyszłą niedzielę przypada 1. rocznica zawieszenia  Jubileuszowego Krzyża w kaplicy  adoracji oraz zawierzenia naszej parafii Jezusowi Chrystusowi Królowi.
 3. Dzisiaj przypada ogłoszony przez Ojca Świętego Franciszka Światowy Dzień Ubogich.
  Archidiecezja poznańska także włącza się w jego przeżywanie. O godzinie 15:00 Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki odprawi w kościele parafialnym pw. Najświętszego Zbawiciela przy ul. Fredry 11 Mszę Świętą dla wolontariuszy, ubogich i bezdomnych. Następnie wszyscy uczestnicy przejdą na Plac Wolności, gdzie Caritas archidiecezji przygotuje ciepły posiłek.
 4. W środę 22.11.br. po wieczornej Mszy św. odbędzie się Krąg Biblijny.
 5. Komunikat dla osób, które mają dolegliwości kręgosłupa, stawów oraz mięśni.
  We wtorek 11. br. o godz. 19.00 w salce parafialnej będzie można wysłuchać wykładu na temat  głównych przyczyn wielu naszych dolegliwości, z którymi chodzimy na co dzień do lekarzy, a istnieją sposoby, by sobie z nimi radzić samemu. Szczegóły na plakacie.
 6. W przyszłą sobotę o godz. 17.45 różaniec za zmarłych podawanych w wymieniankach rocznych.
 7. Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św. – w piątek 24.11.br. o godz. 19.30 w kościele.
 8. Z okazji zakończenia roku liturgicznego, w 100. rocznicę objawień w Fatimie zapraszamy na niezwykły wieczór modlitewny w sobotę 25 listopada. W programie: Msza Święta o godz. 18:30, następnie świadectwo modelki Anny Golędzinowskiej i niezwykłe czuwanie modlitewne z pięknymi śpiewami.
 9. Spotkanie dla młodych poruszonych ideą Światowych Dni Młodzieży w czwartek o godz. 19:30.
 10. W związku ze zbliżającym się Adwentem zwracamy się z prośbą o ofiarowanie produktów żywnościowych na śniadania, które przygotowujemy dla parafian po Mszach św. roratnich. Produkty żywnościowe można przynosić do Duszpasterstwa Akademickiego podczas spotkań lub przekazać ks. Arkadiuszowi.
 11. Organizujemy wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych w Bazylei (Szwajcaria) w terminie 27 grudnia 2017- 2 stycznia 2018, koszt 370 PLN i 60 Euro oraz wyjazd na narty dla młodych w terminie 17-24 lutego w Alpy. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Arkadiusza.

Ogłoszenia akademickie.

 1. W poniedziałek spotkanie dla studentów o godz. 20:00. Temat: Ćwiczenia duchowe – jak zrobić rachunek sumienia?
 2. Próba zespołu DA Miłosierdzie we wtorek o godz. 19:15 w salce św. Cecylii.
 3. W środę DA 25+. W ramach spotkania odwiedziny w domu dla niepełnosprawnych dzieci. Szczegóły spotkania i zgłoszenia po Mszy św. o godz. 20:00.

Wiadomości diecezjalne.

Archidiecezja Poznańska organizuje kolejną archidiecezjalną pielgrzymkę do Ziemi Świętej w Wielkim Tygodniu w Jerozolimie, w dniach od 23.03 – 2.04.2018 roku.

Share this Post