Ogłoszenia z dnia 2 kwietnia 2017

5 Niedziela Wielkiego Postu 2.04.2017 r.

Dzisiaj po „Gorzkich żalach” ok. godz. 16.45 odbędzie się rozważanie słowno – muzyczne Misterium Crucis „O CRUX AVE”. Wystąpią: Chór Maria Victoria, Chór Soli Deo, zespół studencki Miłosierdzie oraz lektorzy. Serdecznie zapraszamy.

 1. „Gorzkie żale” o godz. 16.00. Droga krzyżowa w piątek: *dla dzieci o godz. 17.30 *dla dorosłych o godz. 19.30
 2. Spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych w środę o godz. 19.30 w kościele. W środę będzie można odebrać zamówione alby komunijne. Alby do odbioru w salce parafialnej – dla dziewcząt o godz. 17.30, dla chłopców o godz. 18.00.
 3. W środę 5 kwietnia br. rozpoczynają się rekolekcje szkolne. Program w gablocie.
 4. W tym tygodniu przypada 1. piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00. Chorych z Komunią św. odwiedzimy w piątek i sobotę od godz. 9.30.
 5. W tym roku w miejsce jednodniowej spowiedzi wielkopostnej zapraszamy do skorzystania z sakramentu pojednania w Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielką Środę od godz. 16.00 do 19.00.
 6. W kruchcie kościoła są do nabycia paschaliki wielkanocne, czekoladowe baranki oraz pamiątki świąteczne wykonane przez dzieci ze szkoły „Zawsze Razem”.
 7. Dziękujemy za składane ofiary na daninę diecezjalną.
 8. Zapraszamy do włączenia się w inicjatywę „Woreczek ryżu”. Szczegółowe informacje na woreczkach umieszczonych pod obrazem św. Józefa.
 9. Przypominamy, że zbliża się nasz parafialny 7. dzień miesiąca (piątek), dzień całodobowej modlitwy Nieustającego Różańca w intencji Ojczyzny. Msza św. w intencji Ojczyzny o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii w piątek rano o godz. 8.00. Zapraszamy wszystkich do włączenia się w łańcuch modlitwy różańcowej.
 10. W przyszłą niedzielę po nabożeństwie„Gorzkich żalów” będą zbierane ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 11. W związku ze zbliżającą się Niedzielą Palmową, wzorem lat ubiegłych serdecznie prosimy o przynoszenie gałązek palm oraz bukszpanu do czwartku 6 kwietnia br.
 12. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.
 13. Do wieczności odszedł śp. Jarosław Wójciak z bloku nr 21 (36 lat). Msza św. pogrzebowa we wtorek o godz. 12.00, pogrzeb na Junikowie o godz. 14.30 Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

Ogłoszenia akademickie:

 1. W poniedziałek spotkanie akademickie „Studencko ku górze” o godz. 20.00.
 2. Spotkanie DA 25+ w środę o godz. 20.00.
 3. Rekolekcje akademickie odbędą się w terminie 9-12 kwietnia br. o godz. 20:00. Poprowadzi je ks. prof. Janusz Nawrot.
 4. Organizujemy Akademickie Wakacje śladami bł. P. G. Frassatiego w terminie 2-9 lipca br. W programie m. in. wyjazd do Mediolanu, Turynu, Pollone. Szczegóły u ks. Arkadiusza.

W najbliższy wtorek 4.04. w godz. 17-19 na terenie SP nr15 odbędzie się Kiermasz Wielkanocny. Szczególnie serdecznie zapraszamy na stoisko charytatywne – „Darek – król pomylonej bajki „. Będzie można zakupić gry, książki, dekoracje, a podczas warsztatów plastycznych dzieci i dorośli będą mogli zrobić charytatywne zajączki. Całkowity dochód ze sprzedaży na tym stoisku zostanie przekazany na rehabilitację Darka – rodzica dziecka ze szkoły SP nr15, naszego parafianina, który w ubiegłym roku uległ poważnemu wypadkowi przy pracy. Darek jest w śpiączce, przebywa w domu pod opieką kochającej rodziny, potrzebna jest intensywna rehabilitacja. Oprócz tego w programie kiermaszu m.in. stoiska z wiosennymi i wielkanocnymi ozdobami, warsztaty plastyczne dla dzieci, zdrowa kawiarenka, gra terenowa „jajobranie”i Drzwi Otwarte do przedszkola nr 191.

Share this Post