Ogłoszenia z dnia 22 października 2017

29  Niedziela Zwykła – 22.10.2017 r.

 1. Dzisiaj przypada Światowa Niedziela Misyjna  oraz rozpoczyna się Tydzień Modlitw w intencji Dzieł Misyjnych. Taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona jest na Papieskie Dzieła Misyjne .
 2. Krąg Biblijny odbędzie się w środę po wieczornej Mszy św.
 3. Nabożeństwa różańcowe każdego dnia o godz. 18.00, z wyjątkiem niedzieli.  Różaniec dla  dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.30.
 4. Jednorazowe wymienianki można składać w zakrystii, w biurze oraz do skarbony przy obrazie Miłosierdzia Bożego. Wymienianki całoroczne przyjmowane będą w biurze parafialnym od listopada.
 5. W sobotę przypada święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 6. Za tydzień niedziela modlitwy i pomocy dla ASD w Poznaniu.
 7. Spotkanie organizacyjne dla osób udających się na pielgrzymkę do Fatimy odbędzie się we wtorek o godz. 19:30 w salce św. Jana Pawła II. Zapraszamy osoby zainteresowane pielgrzymką. Jest kilka wolnych miejsc.
 8. Katecheza  przedmałżeńska w naszej parafii odbędzie się w okresie od 6-22 listopada, w poniedziałki i środy o godz. 19:30.
 9. Organizujemy wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych w Bazylei (Szwajcaria) w terminie 27 grudnia – 2 stycznia. Koszt 370 PLN i 60 Euro. Zapisy u ks. Arkadiusza.
 10. Otrzymaliśmy „Dyplom Wdzięczności” za udział w  akcji wspierającej polskich misjonarzy. Dyplom umieszczony jest w gablocie.
 11. Do wieczności odszedł śp. Adrian Rzepczyński z bloku nr 2 (24 lata). Msza św. pogrzebowa we wtorek o godz. 11.00, pogrzeb  na cmentarzu Morasko po Mszy Św.
  Wieczny odpoczynek racz mu dać,  Panie…

WIADOMOŚCI AKADEMICKIE

 1. W dniach 28-29 października 2017 roku zapraszamy studentów i młodzież postakademicką na rekolekcje biblijne, które poprowadzą małżonkowie  Magdalena i Wiesław Grabowscy (doradcy małżeńscy, prowadzący kursy dla narzeczonych, wykładowcy na konferencjach i seminariach).Temat spotkań dla kobiet: „Kobieta warta królestwa – spotkanie z Księgą Rut”, dla mężczyzn: „Od zera do bohatera – historia rozwoju wiary Gedeona” na podstawie Księgi Sędziów. Koszt: 150 zł + koszty przejazdu. W koszty wliczony jest nocleg oraz wyżywienie. Zapisy u ks. Arkadiusza.
 2. DA Morasko zaprasza w poniedziałek na spotkanie z cyklu: „Poznań Warty Poznania”. Zgłoszenia po Mszy św. o godz. 20:00.
 3. Próba zespołu DA Miłosierdzie we wtorek o godz. 19:00 w salce św. Cecylii.
 4. W środę Akademicka Eucharystia i Adoracja o godz. 20:00. Zapraszamy młodzież akademicką i 25+ do wspólnej modlitwy. Po Mszy św. przedstawimy Projekt Misyjny, który będziemy realizowali w Domu Pokoju w Betlejem.
 5. Spotkanie Młodych, poruszonych ideą Światowych Dni Młodzieży, w czwartek o godz. 19:30.
 6. Akademicki Krąg Biblijny w piątek o godz. 19:30.
Share this Post