Ogłoszenia z dnia 26 listopada 2017

34  Niedziela Zwykła – 26.11.2017 r. – Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 1. Dzisiaj uroczystość Chrystusa Króla.
  Po Mszy św. o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz akt oddania   się w opiekę Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu.
 2. W sobotę Apel Jasnogórski o godz. 21.00
 3. Spotkanie wspólnoty  Żywego Różańca w przyszłą  niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. każdego dnia przed Mszą św. oraz w piątek od godz. 16.00 do 19.00. Podczas spowiedzi Komunia św. co 15 min. Chorych tradycyjnie odwiedzimy w piątek i w sobotę.
 5. Od przyszłej niedzieli będzie można nabywać świąteczne opłatki oraz świece wigilijnej pomocy dzieciom.
 6. Wzorem lat ubiegłych w 1. niedzielę Adwentu pojawi się w świątyni  „drzewko szczęścia”, na którym zawisną serduszka potrzebujących rodzin. Kto zechce takie serduszko zabrać, zobowiązany będzie przygotować  paczkę świąteczną dla konkretnej rodziny.  Rozpoczyna się również akcja Caritas: „Tytka charytatywna”, do której można wkładać produkty spożywcze oraz środki czystości. Tytki wyłożone są w kruchcie kościoła.
 7. Informujemy, że tegoroczne Msze św. roratnie odprawiane będą od poniedziałku do piątku, każdego dnia rano o godz. 6.00 (akademickie) i o godz. 18.30 ( z udziałem dzieci). Więcej informacji w przyszłą niedzielę.
 8. W  przyszłą niedzielę  po każdej Mszy św. odbędzie się w naszej parafii zbiórka pieniężna na rzecz Wspólnoty L’Arche. Prowadzi ona w Poznaniu dwa domu rodzinne, w których mieszkają osoby z niepełnosprawnością intelektualną oraz asystenci. Zebrane środki finansowe zostaną w całości przeznaczone na codzienne utrzymanie domów.
 9. W drugą niedzielę listopada obchodziliśmy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.  Na pomoc dla ofiar prześladowań zebraliśmy 4050 zł. Pieniądze  przekazane zostały za pośrednictwem  Papieskiego Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Wszystkim za niezwykły dar serca i solidarność serdecznie dziękujemy.
 10. Wspólnota zakonna sióstr urszulanek (z ul. Taczaka), do której należy nasza parafianka, s. Anna, przygotowuje – jak co roku – 400 paczek świątecznych dla dzieci z ubogich rodzin. By pomóc siostrom  w  zbieraniu słodyczy, organizujemy zbiórkę pierników. Można je będzie składać przy obrazie Miłosierdzia Bożego. Kto zechce dowiedzieć się więcej o tej akcji, może skontaktować się z s. Anną; tel:  669189 500.
Share this Post