Ogłoszenia z dnia 27 października 2019

27 października 2019 r. – 30. niedziela zwykła

 1. W piątek uroczystość  Wszystkich Świętych.
  Msze św. o godz. 7.30, 8.30, 10.00, 11.15, 12.30  i 20.00.
  Nie ma Mszy św. o godz. 15.30 i 18.30
 2. W sobotę – Dzień Zaduszny.
  Msze św. godz. 8.00, 18.30 i 20.00. Podczas Mszy św. o godz. 20.00 będziemy modlić się za naszych drogich zmarłych, szczególnie tych, którzy w ostatnim roku odeszli do wieczności.
  Będą przygotowane świece; pragniemy je zapalić każdemu zmarłemu, dlatego prosimy przedstawicieli rodzin  zmarłych, których imiona będziemy wyczytywać, o zapalenie świecy.
  Po Mszy św. całonocne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem w intencji naszych drogich zmarłych. Będzie to piękny dar modlitwy, która pozwoli wielu duszom wejść do nieba. Będzie udostępniona zakrystia i możliwość skorzystania w niej z kawy i herbaty oraz z toalety.
 3. Chorych odwiedzimy w przyszłym tygodniu.
 4. Dzieci wraz z rodzicami i dziadkami zapraszamy na zakończenie nabożeństw różańcowych oraz korowód świętych i balik – w czwartek o godz.17.30. Przebieramy się za postać wybranego świętego.
 5. Od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz  oraz  wypełni zwykłe warunki, tj. przystąpi do Komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza i odmówi na cmentarzu „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” oraz jakąkolwiek modlitwę w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego.
 6. Różaniec za naszych zmarłych, połączony z wymieniankami – od  soboty o godz. 18.00. Jednorazowe wymienianki  można składać do skarbony umieszczonej przy obrazie Miłosierdzia Bożego.
 7. Wymienianki roczne prosimy zgłaszać w  zakrystii albo  w biurze parafialnym.
 8. Spotkanie wspólnoty Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po porannej Mszy św.
 9. W przyszłą niedzielę Słowo Boże głosić będą Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej. Przybliżą nam misyjną działalność Kościoła, w którą możemy włączyć się poprzez modlitwę oraz nabycie Kalendarza Misyjnego na 2020 rok.
 10. W Punkcie Informacji do nabycia różańce oraz Przewodnik Katolicki z dodatkiem „5 minut z Bogiem”
 11. Zapraszamy na 2. parafialny bal charytatywny: „Wspomóżmy Konrada” w szkole oo. pijarów w sobotę 23.11.2019 r. Zapisy w zakrystii lub w biurze. Informacje na plakatach. Można składać fanty na sprzedaż w czasie balu.
 12. Zapraszamy na wycieczkę zabytkowym tramwajem „Helmut GT 8” po Poznaniu wraz z przewodnikiem oraz degustacją rogali marcińskich – w sobotę 9 listopada. Koszt 30 zł. Zapisy w biurze lub w zakrystii.

WIADOMOŚCI DIECEZJALNE

 Serdecznie zachęcamy do wspólnej modlitwy podczas nabożeństw żałobnych, które zostaną odprawione na wszystkich cmentarzach poznańskich w uroczystość Wszystkich Świętych tj. w piątek, dnia 1 listopada 2019 roku o godz. 1500.

Share this Post