Ogłoszenia z dnia 3 czerwca 2018

9 Niedziela Zwykła – 03.06.2018 r.

 1. Od poniedziałku do czwartku procesje eucharystyczne po wieczornej Mszy św.
  Dziewczynki  prosimy o sypanie kwiatków. Parafian bardzo prosimy o płatki kwiatów na procesje.
 2. Składamy podziękowania za pomoc w zorganizowaniu procesji eucharystycznej w uroczystość Bożego Ciała. Za przygotowanie ołtarzy: Wspólnocie Żywego Różańca, Parafialnemu Zespołowi Caritas, chórowi „Maria Victoria”i młodzieży; parafianom dziękujemy za udział w procesji, za przystrojone okna  mieszkań, ofiarowane kwiaty, za oprawę liturgiczną, śpiew. Za wszelką pomoc i  dowody życzliwości– wszystkim niech dobry Bóg wynagrodzi stokrotnie.
 3. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego. Stolica Apostolska ustanowiła ten dzień dniem modlitw o świętość kapłanów. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00 i 18.30.
 4. Centralne uroczystości Najświętszego Serca Jezusowego – na Jeżycach, w kościele  pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Floriana. O godzinie 18.00  Msza św., po niej nastąpi procesja eucharystyczna, która przejdzie ulicą Dąbrowskiego, Mostem Teatralnym i aleją Niepodległości na plac Mickiewicza. Na zakończenie procesji odprawione zostanie nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, z okolicznościowym kazaniem księdza biskupa.
 5. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych oraz zakaz udziału w hucznych zabawach.
 6. W poniedziałek 4 czerwca zapraszamy rodziców kandydatów do bierzmowania z 2. klas gimnazjalnych i 7. klas szkół podstawowych na spotkanie po Mszy św. o godz. 18:30.
 7. 16 czerwca organizujemy Parafialny Piknik w terenie. W programie przejazd specjalnym pociągiem do Wolsztyna, zwiedzanie parowozowni, przejazd pociągiem retro, zwiedzanie skansenu rolnictwa, piknik. W sposób szczególny zapraszamy całe rodziny do udziału w wydarzeniu. Zapisy i bilety w zakrystii. Koszt od osoby wynosi 49 PLN.
 8. Organizujemy wyjazd  na spotkanie młodych Paradiso2018 w terminie 26-30 czerwca 2018r. Koszt 160 PLN. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Arkadiusza.
 9. Nabożeństwa czerwcowe do czwartku połączone z procesją eucharystyczną, od piątku po rannych Mszach św.
 10. Katecheza chrzcielna we wtorek 5 czerwca br. o godz. 19.15, w kościele.
 11. W przyszłą niedzielę o godz. 15.30 ks. bp. Damian Bryl udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii.
 12. Zebranie Wspólnoty Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 7.30.
 13. Czwartek 7 czerwca br. to w naszej parafii dzień modlitwy Nieustającego Różańca. Msza św. w intencji Ojczyzny – o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi, Ewangelii i Kościołowi Świętemu – w czwartek o godz. 18.30 . Msza św. poprzedzona zostanie modlitwą różańcową.
 14. Trwa VI Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę pod hasłem „POKÓJ TOBIE POLSKO, OJCZYZNO MOJA”. Prosimy o duchową łączność i dar modlitwy o duchowe owoce pielgrzymki oraz szczęśliwą podróż.

WIADOMOŚCI AKADEMICKIE

 1. Msza św. akademicka w niedzielę o godz. 20:00
 2. W poniedziałek spotkanie studentów o godz. 20:00
 3. We wtorek próba zespołu DA Miłosierdzie o godz. 19:15
 4. W środę spotkanie DA 25+ o godz.19:30
 5. W piątek Krąg Akademicki o godz. 19:30
Share this Post