Ogłoszenia z dnia 3 grudnia 2017

Pierwsza Niedziela Adwentu – 3.12.2017 r.Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on  pod hasłem:„Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.

 1. Msze św. wotywne o Najświętszej Maryi Pannie, Msze roratnie, odprawiane będą  od poniedziałku do piątku o godz. 6.00 ( akademickie). Przed Mszą św. godzinki o 5.45, po Mszy św. wspólne śniadanie w Sali  św. Jana Pawła II. Roraty dla dzieci o godz. 18.30. Codziennie będzie też odprawiana Msza św. o godz. 8.00.
 2. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbierać będziemy ofiary na  Fundusz Pomocy Kościołowi  na Wschodzie.
 3. W czwartek 7 grudnia przypada dzień, w którym trwa w naszej parafii całodobowy Nieustający Różaniec w intencji Ojczyzny.
 4. Msza św. w intencji Ojczyzny – o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii w czwartek o godz. 18.30.
 5. 8 grudnia ( piątek) Niepokalane Poczęcie NMP. Msze św. o godz. 6.00, 8.00 i 18.30.
  Tego dnia przypada „Godzina Łaski dla świata”. Od godz. 12.00  do  13.00 zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. To godzina szczególnych Bożych łask. W tym dniu nie ma postu.  Taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona  jest na biedne kościoły w Polsce.
 6. Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św., w sobotę 9 grudnia br. o godz.19.30.
 7. Świece Wigilijnej Pomocy Dzieciom i czekoladowe mikołaje do nabycia po Mszach św. przy wejściu do kościoła oraz  we wtorek podczas dyżuru Caritasu.  Trwa także akcja Caritas: „Tytka charytatywna”, do której można wkładać produkty spożywcze oraz środki czystości. Tytki wyłożone są w kruchcie kościoła; napełnione można składać przy obrazie św. Józefa.
 8. Za tydzień tradycyjnie do nabycia kartki świąteczne przygotowane przez uczniów ze szkoły Zawsze Razem.
 9. Od  dzisiaj w każdą niedzielę po Mszach św.  przy biurze parafialnym można nabywać opłatki świąteczne.
 10. W prezbiterium pojawiło się drzewko pomocy świątecznej, na którym zawisły serduszka potrzebujących rodzin. Kto zechce takie serduszko zabrać, zobowiązany będzie przygotować konkretnej rodzinie paczkę świąteczną i oddać ją  w  zakrystii lub na probostwie.
 11. Dzisiaj  po każdej Mszy św. odbędzie się w naszej parafii zbiórka pieniężna na rzecz Wspólnoty L’Arche. Prowadzi ona w Poznaniu dwa domu rodzinne, w których mieszkają osoby z niepełnosprawnością intelektualną oraz asystenci. Zebrane środki finansowe zostaną w całości przeznaczone na codzienne utrzymanie domów.
 12. Wspólnota zakonna sióstr urszulanek (z ul. Taczaka), do której należy nasza parafianka, s. Anna, przygotowuje  – jak co roku – 400 paczek świątecznych dla dzieci z ubogich rodzin.  By pomóc siostrom  w  zbieraniu słodyczy,  organizujemy   zbiórkę  pierników . Można je składać przy obrazie Miłosierdzia Bożego.
 13. Spotkanie dla młodych poruszonych ideą Światowych Dni Młodzieży w czwartek o godz. 19:30 w sali św. Jana Pawła II.
 14. Zwracamy się z prośbą o ofiarowanie produktów żywnościowych na śniadania, które przygotowujemy dla parafian po Mszach św. roratnich. Produkty żywnościowe można przynosić do Duszpasterstwa Akademickiego lub przekazać ks. Arkadiuszowi.
 15. Organizujemy wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych w Bazylei (Szwajcaria) w terminie 27 grudnia – 2 stycznia. Koszt 370 PLN i 60 Euro, oraz wyjazd na narty dla młodych w terminie od 17-24 lutego. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Arkadiusza.

Ogłoszenia akademickie.

 1. Dziś po Mszy św. akademickiej kiermasz świąteczny. Dochód zostanie przeznaczony na pomoc sierotom w Betlejem.
 2. W poniedziałek o godz. 20:00 spotkanie dla studentów.
 3. Próba zespołu DA Miłosierdzie we wtorek o godz. 19:15 w salce św. Cecylii.
 4. W środę DA 25+. Zapraszamy na wspólne wyjście na bowling. Zgłoszenia po Mszy św. o godz. 20:00.
Share this Post