Ogłoszenia z dnia 3 listopada 2019

3 listopada 2019 r. – 31. niedziela zwykła

 1. Gościmy Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, którzy głoszą kazania i rozprowadzają kalendarze misyjne. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone są na misyjną działalność misjonarzy oblatów.
 2. Za tydzień, w drugą niedzielę listopada obchodzimy w Polsce – Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” przeznacza zebrane środki na pomoc ludziom żyjącym w regionach objętych prześladowaniami, aby nie byli oni zmuszani do opuszczania swoich krajów w obawie o życie i zdrowie. Ofiary na ten cel można składać dzisiaj i przez najbliższy tydzień do skarbony św. Antoniego. Zebrane fundusze przekazane zostaną Papieskiemu Stowarzyszeniu „ Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.
 3. Spotkanie grupy św. Faustyny – dziewcząt z klasy 8 przygotowujących się do sakramentu bierzmowania, odbędzie się w środę 6 listopada o godzinie 18.00 w salkach parafialnych.
 4. W sobotę przypada święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. 
 5. W czwartek przypada dzień miesiąca, w którym trwa w naszej parafii całodobowy Nieustający Różaniec w intencji Ojczyzny. Msza św. w intencji Ojczyzny o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii wieczorem o godz. 18.30. Zapraszamy wszystkich do włączenia się w ten łańcuch modlitwy różańcowej.
 6. Za tydzień po Mszach św. Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał rogale marcińskie.
 7. Różaniec za zmarłych połączony z wymieniankami – w poniedziałek, wtorek i środę o  18.00. Jednorazowe wymienianki można składać do skarbony umieszczonej przy obrazie Miłosierdzia Bożego.
 8. Katecheza chrzcielna we wtorek o godz. 19.00 w kościele.
 9. Dziękujemy za zorganizowanie i udział w całonocnym czuwaniu przed Najświętszym Sakramentem w intencji dusz w czyśćcu cierpiących.
 10. Zapraszamy na parafialny bal charytatywny w sobotę 23 listopada. W programie wspólna zabawa, poczęstunek oraz możliwość wsparcia rehabilitacji jednego z naszych parafian. Bliższe informacje na plakatach. Zapisy i wpłata w zakrystii. Do 16 listopada br. można składać fanty na sprzedaż w czasie balu.
 11. Spotkanie dla mam, grupy św. Moniki zostaje przełożone na 14 listopada.
 12. Do wieczności odeszli:
  śp. Witold Kwieciński z bloku nr 3 (84 lata)
  śp. Maria Hayto z bloku nr 7 (72 lata)
  śp. Marian Torz z bloku nr 26 (73 lata) ; pogrzeby tych zmarłych odbyły się w minionym tygodniu.
  śp. Andrzej Grześko z bloku nr 12 (71 lat). Msza św. pogrzebowa w środę o godz. 9.30, pogrzeb na Miłostowie o godz. 11.20
  Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

WIADOMOŚCI DIECEZJALNE

Dnia 9 listopada 2019 roku o godzinie 16.00 w kościele parafialnym pw. Najświętszego Serca Jezusa i św. Floriana w Poznaniu przy ul. Kościelnej zostanie odprawiona przez Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego ekspiacyjna Eucharystia w związku z 80. rocznicą  zburzenia przez hitlerowców Pomnika Wdzięczności.
Po Mszy Świętej przy figurze Najświętszego Serca Pana Jezusa zostanie odprawione nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusa oraz zostaną złożone kwiaty.
Dnia 11 listopada 2019 roku w Auli UAM w Poznaniu, o godzinie 17.00 odbędzie się IX Koncert Niepodległościowy. W czasie koncertu wystąpią soliści Opery Poznańskiej, Kapela Wileńska z Wilna oraz Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych w Poznaniu.
Patronat nad koncertem objął między innymi Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki.
Wstęp na koncert jest wolny.

Share this Post