Ogłoszenia z dnia 31 marca 2019

31 marca 2019 r. – 4. Niedziela Wielkiego Postu     

 1. Rozpoczynamy czas świętych rekolekcji parafialnych. Poprowadzi je o. Piotr Jałako SP.
  We wtorek rozpoczną się też rekolekcje szkolne, które poprowadzi ks. Krzysztof Giezek. Program rekolekcji wywieszony w gablocie.
 2. „Gorzkie żale” o godz. 16.00, droga krzyżowa w piątek:
  * dla dzieci o godz. 17.30
  * dla dorosłych o godz. 19.30
 3. Spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych w piątek o godz. 19.30 w salce parafialnej.
 4. W tym tygodniu przypada 1. piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 16.00. Chorych z Komunią św. odwiedzimy w Wielkim Tygodniu.
 5. W miejsce jednodniowej spowiedzi wielkopostnej zapraszamy do skorzystania z sakramentu pojednania w Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielką Środę od godz. 16.00 do 19.00.
 6. W kruchcie kościoła są do nabycia paschaliki wielkanocne, czekoladowe baranki oraz kartki świąteczne wykonane przez dzieci ze szkoły „Zawsze Razem”.
 7. Dziękujemy za składane ofiary na daninę diecezjalną. Koperty wyłożone są przy obrazie Miłosierdzia.
 8. Zapraszamy do włączenia się w inicjatywę „Woreczek ryżu”. Szczegółowe informacje na woreczkach umieszczonych pod obrazem św. Józefa.
 9. W sobotę, 6 kwietnia br. po  porannej Mszy św. będzie odmawiany różaniec wynagradzający za grzechy i zniewagi wobec Niepokalanego Serca NMP, wieczorem Apel Jasnogórski, a w niedzielę po porannej Mszy św. spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.
 10. Przypominamy, że zbliża się nasz parafialny dzień miesiąca (niedziela), dzień całodobowej modlitwy Nieustającego Różańca w intencji Ojczyzny.
 11. W piątek o godz. 17.40 w kaplicy adoracji spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 7. szkoły podstawowej na wspólnym przygotowaniu do sakramentu pokuty i pojednania oraz Eucharystii.
 12. W piątek na drogę krzyżową o godz. 19.30 zaprasza Duszpasterstwo Akademickie. Oprawa muzyczna: zespół „Miłosierdzie” oraz harfista, Michał Zator. Po drodze krzyżowej Michał Zator wystąpi z krótkim „koncertem”.
 13. Zapraszamy na spektakl Teatru Oratorium z Warszawy „Sceny z Wieczernika” na podstawie tekstów Ernesta Brylla w reż. Krzysztofa Tchórzewskiego. Spektakl zostanie wystawiony 10 kwietnia 2019 r. o godz. 20.00. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Poznaniu. W rolach głównych występują, m.in. Ewa Dałkowska, Radosław Pazura, Marcin Kwaśny.
 14. Ministrantów i dzieci ze scholi „Radosne serca” zapraszamy na wyjazd wakacyjny nad morze: Łeba-Trójmiasto – Hel w terminie 29.07-2.08.2019r. Zapisy u ks. Rafała.
 15. Od piątku w kinach wyświetlany jest film fabularny „Miłość i miłosierdzie”, który ukazuje życie św. Faustyny. Serdecznie zachęcamy do obejrzenia.

OGŁOSZENIA AKADEMICKIE

 1. Rekolekcje akademickie od 14 do 16 kwietnia poprowadzi o. Roman Bielecki OP.
 2. Msza św. akademicka w każdą niedzielę o godz. 20:00.
 3. Spotkanie studenckie „Ku górze” w poniedziałek o godz. 20:00.
 4. We wtorek o godz. 19:15 próba zespołu „Miłosierdzie”.
 5. W środę w ramach spotkania DA 25+ udajemy się na film „Miłość i miłosierdzie”.
 6. Akademicka droga krzyżowa w piątek o godz. 19:30.
Share this Post