Ogłoszenia z dnia 4 lutego 2018

5 niedziela zwykła – 4 lutego 2018

 1. W czwartek 15 lutego br. o  godz. 1830 zostanie odprawiona w naszym mieście tradycyjna Droga Krzyżowa. Rozpocznie się ona Mszą św. w poznańskiej farze o godz. 1800 i uda się na plac A. Mickiewicza. Nasza parafia poniesie krzyż od stacji VIII do IX.
  W roku 1050. rocznicy powstania biskupstwa poznańskiego tematyka rozważań kolejnych stacji Drogi Krzyżowej będzie się skupiała wokół Świętych, Błogosławionych, Sług i Służebnic Bożych pochodzących z terenu archidiecezji poznańskiej.
  Zapraszamy do udziału w tym wielkopostnym nabożeństwie, przez które pragniemy oddać cześć cierpiącemu Zbawicielowi, przebłagać za grzechy własne, naszego miasta i Ojczyzny oraz uprosić potrzebne łaski dla wszystkich współczesnych chrześcijan.
 2. Z okazji XXVI Światowego Dnia Chorego serdecznie zapraszamy wszystkich chorych, cierpiących i posługujących im na uroczystą Mszę św. z błogosławieństwem na wzór Lourdes, którą odprawi ks. bp Zdzisław Fortuniak, w niedzielę 11 lutego o godz. 13.30 w kościele Matki Boskiej Bolesnej w Poznaniu przy ul. Głogowskiej. Po Mszy św. odbędzie się koncert w domu katolickim.
 3. Przypominamy, że zbliża się nasz parafialny 7. dzień miesiąca (środa), dzień całodobowej modlitwy Nieustającego Różańca w intencji Ojczyzny.
  Wieczorem różaniec i Msza św. w intencji Ojczyzny – o Polskę wierną Krzyżowi i Ewangelii.
  Wspólnota Żywego i Nieustającego Różańca Świętego zaprasza nowych członków do włączenia się w łańcuch modlitwy różańcowej.
  W dniach od 2-9 lutego br. odbywa się XV Poznańskie Różańcowe Jerycho, czyli siedmiodniowa modlitwa wynagradzająco – błagalna  w kościele pw. św. Antoniego z Padwy, Sanktuarium Matki Bożej w Cudy Wielmożnej Pani Poznania u oo. franciszkanów na Górze Przemysła.
  Nasza parafialna Wspólnota Żywego i Nieustającego Różańca będzie się modlić w środę 7 lutego br. w godz. 10.00 – 11.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. Na rozpoczęcie Wielkiego Postu pragniemy zaprosić wszystkich do włączenia się w wydarzenie „24 Godziny dla Pana”. W ramach inicjatywy będzie trwała nieustanna adoracja w intencji młodych; rozpocznie się we wtorek o godz. 9.00, a zakończy Mszą św. w Środę Popielcową o godz. 8.00.
 5. W środę o godz. 17:30 spotkanie dla dziewcząt z III klasy gimnazjum – bierzmowanie
 6. Do wieczności odeszła śp. Józefa Maciejewska z bloku nr 12 ( 91 lat). Msza św. pogrzebowa w środę 7.02. br. o godz. 8.30, pogrzeb na Górczynie o godz. 11.00.
  Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

 

Wiadomości akademickie

 1. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza w środę 7 lutego o godz. 19:30 na spotkanie tematyczne z Basią Turek, osobą niepełnosprawną, która aktywnie i z uśmiechem kreuje rzeczywistość.
 2. Próba zespołu DA Miłosierdzie we wtorek o godz. 19:15.
 3. Akademicki Krąg Biblijny w piątek o godz. 19:30.
 4. Zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. akademicką o godz. 20:00. Będziemy modlili się w intencji dobrego rozeznania powołania, za narzeczonych oraz o dobrego męża i dobrą żonę. Po Mszy św. będzie okazja na wspólną rozmowę w DA przy smacznym pączku.
Share this Post