Ogłoszenia z dnia 4 marca 2018

3 Niedziela Wielkiego Postu – 4.03.2018 r.

 1. Dzisiaj „Gorzkie żale” o godz. 16.00. Przed nimi Msza św. o  15.30.
  Droga krzyżowa w piątek:
  *dla dzieci o godz. 17.00 połączona z Komunią Świętą.
  *dla dorosłych o godz. 19.30
 2. Przypominamy, że zbliża się nasz parafialny 7. dzień miesiąca  (środa ), dzień całodobowej modlitwy Nieustającego Różańca w intencji Ojczyzny.
  Wieczorem różaniec i Msza św. w intencji Ojczyzny o Polskę wierną Bogu,  Krzyżowi, Ewangelii i Kościołowi.
 3. W przeddzień parafialnego dnia modlitwy w intencji Ojczyzny, we wtorek 6 marca o godz. 17.30 w Kaplicy Adoracji modlitwę poprowadzi grupa rejonowa Rodziny Serca Miłości Ukrzyżowanej – przy naszej parafii. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którym drogie są sprawy naszej Ojczyzny.
 4. Kandydatów do bierzmowania z klas 7. szkoły podstawowej i 2. gimnazjum informujemy, że w gablocie zostały umieszczone informacje dotyczące spotkań. Prosimy o zapoznanie się z listą obecności i terminami spotkań. Zapraszamy rodziców kandydatów do bierzmowania z klas 7. szkoły podstawowej i 2. gimnazjum na spotkanie w kościele, w środę po wieczornej Mszy św.
  Młodzież męską klas 3. gimnazjalnych zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 17.30.
 5. Prasa katolicka w punkcie Informacji. Przed kościołem do nabycia nowy numer parafialnej gazety „Droga Miłości”. Można w nim przeczytać m.in. wywiad z ks. Andrzejem Wojciechowskim; artykuł ks. Władysława o tym, jak rozmawiać ze świadkami Jehowy; relację z jubileuszu zespołu studenckiego ” Miłosierdzie”.
 6. W sobotę spotkania z dziećmi pierwszokomunijnymi: grupa I o godz. 10.30, grupa II o 11.30. W przyszłą niedzielę święcenie książeczek dzieciom przed Pierwszą Komunią św.
 7. W gablocie wystawiony jest plakat dotyczący naboru do katolickiej szkoły ss. urszulanek;  rozpoczął się także nabór do przedszkola „Promyki”.
 8. W kruchcie kościoła są do nabycia paschaliki wielkanocne. Za tydzień będą kartki świąteczne wykonane przez dzieci ze szkoły „Zawsze Razem”.
 9. Dziękujemy za składane ofiary na daninę diecezjalną. Koperty są wyłożone przy obrazie Miłosierdzia Bożego oraz przy św. Antonim.
 10. Do wieczności odeszła śp. Janina Hofman (93 lata). Msza św. pogrzebowa we wtorek o godz. 10.00, pogrzeb na Junikowie o godz. 11.50
  Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie….

WIADOMOŚCI DIECEZJALNE

Duszpasterstwo Mężczyzn Archidiecezji Poznańskiej zaprasza na Męską Drogę Krzyżową ulicami Ostrowa Tumskiego w Poznaniu w piątek 16 marca 2018 r. o godz. 19.30; początek przed gmachem Seminarium Duchownego, ul. Wieżowa 2/4.
Drodze Krzyżowej przewodniczyć będzie ks. arcybiskup Stanisław Gądecki.

WIADOMOŚCI AKADEMICKIE

 1. Zapraszamy do włączenia się w akcję „Woreczek ryżu”. Szczegółowe informacje na woreczkach, które są umieszczone pod obrazem św. Józefa.
 2. Spotkanie studentów w poniedziałek o godz. 20:00. Temat spotkania: „Apokaliptyczna wizja Kościoła”.
 3. Próba zespołu DA Miłosierdzie we wtorek o godz. 19:15,
 4. Spotkanie DA 25+ w środę o godz.19:30. Zapraszamy na projekcję filmu o żołnierzach wyklętych.
 5. Spotkanie dla osób zainteresowanych tematem Światowych Dni Młodzieży w czwartek o godz. 19:30.
 6. Akademicki Krąg Biblijny w piątek o godz. 19:30.
Share this Post