Ogłoszenia z dnia 5 listopada 2017

31  Niedziela Zwykła – 05.11.2017 r.

 1. W drugą niedzielę listopada obchodzimy w Polsce – już po raz dziewiąty – Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
  Dzięki ofiarności katolików  pomocą objęto setki tysięcy potrzebujących – nie tylko chrześcijan – w Syrii, Iraku, Egipcie oraz w innych krajach. Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” przeznacza zebrane w ten sposób środki na pomoc ludziom żyjącym w regionach objętych prześladowaniami, aby nie byli oni zmuszani do opuszczania swoich krajów w obawie o życie i zdrowie. Ofiary na ten cel można składać dzisiaj i przez najbliższy tydzień do skarbony św. Antoniego. Zebrane fundusze przekazane zostaną Papieskiemu Stowarzyszeniu „ Pomoc Kościołowi w Potrzebie”
 2. W czwartek przypada święto Poświęcenia Bazyliki Lateraneńskiej.
 3. W sobotę Święto Niepodległości. Msze św. o godz.  00,  10.00 i  18.30. Msza św. za Ojczyznę o godz. 10.00.
  Taca zbierana  w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Świętej.
 4. Katecheza przedmałżeńska rozpoczyna się w poniedziałek 6.11.2017 o godz. 19.30. Spotkanie w Sali Jana Pawła II.
 5. W przyszłym tygodniu ukaże się nowy numer „Drogi Miłości”.
 6. We wtorek przypada 7. dzień miesiąca, w którym trwa w naszej parafii całodobowy Nieustający Różaniec w intencji Ojczyzny. Msza św. w intencji Ojczyzny o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii wieczorem o godz. 18.30. Zapraszamy wszystkich do włączenia się w ten łańcuch modlitwy różańcowej.
 7. Dzisiaj po Mszach św. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza rogale marcińskie.
 8. Różaniec za zmarłych, połączony zwymieniankami  w poniedziałek i wtorek o godzinie 18.00. Jednorazowe wymienianki  można składać jeszcze dziś  do skarbony umieszczonej przy obrazie Miłosierdzia Bożego.
 9. Do wieczności odszedł śp. Maciej Sieradzki z bloku nr 1 (66 lat). Msza św. za zmarłego w czwartek o godz. 10.00, pogrzeb na Morasku o godz. 11.00 Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…
Share this Post