Ogłoszenia z dnia 5 marca 2017

1 .Niedziela Wielkiego Postu 5.03.2017 r.

Dzisiaj „Gorzkie żale” o godz. 16.00. Przed nimi Msza św. o godz. 15.30. Kazania pasyjne wygłosi dziekan Wydziału Teologicznego w Poznaniu, ks. prof. Paweł Wygralak.

 1. Droga krzyżowa w piątek :
  • *dla dzieci o godz. 17.30
  • *dla dorosłych o godz. 19.30.
 2. W przyszłą niedzielę rozpoczną się parafialne rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je ks. prof. Janusz Nawrot.
 3. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na wsparcie syryjskiej rodziny z Aleppo. Sanaa Jabra Hakkani mieszka w Aleppo ze swoją żoną Loutfi Abboud Morcos. Oboje są chorymi ludźmi. Mają pięcioro dzieci i ograniczone źródła dochodu. Są bardzo ubodzy, a wskutek zaostrzonych walk w Aleppo ich problemy się pogłębiają. Wzrost cen żywności sprawia, że realnie grozi im głód. Potrzebują wsparcia finansowego, aby móc kupić jedzenie, opłacić koszty związane z wynajmem mieszkania czy dostępem do prądu z prywatnych generatorów.
 4. Przy obrazie św. Józefa jest wyłożony „Ryż pokutny”.
 5. Zebranie Wspólnoty Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 7.30. We wtorek 7. dzień miesiąca, dzień całodobowej modlitwy Nieustającego Różańca w intencji Ojczyzny. Wieczorem różaniec o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii.
 6. Koperty na daninę diecezjalną wyłożone są przy obrazach Miłosierdzia Bożego oraz św. Antoniego.
 7. Dzisiaj przedstawiciele parafii pw. Świętego Jana XXIII z Komornik zbierają ofiary na potrzeby budowy swojego kościoła.
 8. Spotkanie z dziećmi komunijnymi w sobotę 11 marca br. grupa I – godz. 10.30, grupa II – godz. 11.30; w niedzielę o godz. 11.15 poświęcenie książeczek.
 9. Wzorem lat ubiegłych PZC uruchamia punkt pomocy rozliczenia podatku za rok 2016 dla emerytów i rencistów, chcących przekazać 1% z podatku na Caritas Polska. Dyżury we wtorki i czwartki w godz. 9.00 – 11.00.
 10. Do wieczności odeszli: śp. Stanisław Kaniewski z bloku nr 26 ( 74 lata) śp. Marek Rynarzewski z bloku nr 9 ( 67 lat) śp. Jan Kostkowski z bloku nr 26 ( 80 lat). Msza św. pogrzebowa we wtorek o godz. 9.00, pogrzeb na Miłostowie. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
Share this Post

Leave a Comment