Ogłoszenia z dnia 6 stycznia 2019

6 stycznia 2019 r. – Niedziela Objawienia Pańskiego

 1. Dzisiaj przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w polskiej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Taca zbierana w tym dniu przeznaczona zostanie na Krajowy Fundusz Misyjny.
  Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Po literach C + M + B napiszemy cyfry roku Pańskiego 2019, co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus mansionem benedicat. Takie oznakowanie drzwi naszych domów ma rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa oczekują. W kruchcie kościoła można otrzymać kredę, kadzidło i węgielek. Składane ofiary przeznaczone są na letni wypoczynek dzieci i młodzieży naszej parafii.
 2. Spotkanie członków Wspólnoty Różańcowej dzisiaj po Mszy św. o godz. 7.30.
  W poniedziałek  przypada 7. dzień miesiąca, dzień całodobowej różańcowej modlitwy w intencji Ojczyzny. Msza św. w intencji Ojczyzny, o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi, Ewangelii i Kościołowi świętemu będzie odprawiona wieczorem o godz. 18.30.
 3. W okresie kolędowym biuro parafialne czynne będzie we wtorki po porannej Mszy św., w piątki po wieczornej Mszy św. oraz w soboty od godz. 9.00 – 10.00.
 4. Plan odwiedzin duszpasterskich – kolędy – umieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej.
  Na prośbę parafian kolęda rozpoczynać się będzie każdego dnia o godz. 17.00
 5. W związku z kolędą adoracja Najświętszego Sakramentu będzie kończyła się o godz. 16.00
 6. Spotkanie opłatkowe Rady Ekonomicznej i Duszpasterskiej odbędzie się we wtorek 8 stycznia br. o godz. 19.30 w bibliotece parafialnej.
 7. Zapraszamy wszystkich na przedstawienie Bożonarodzeniowe czyli „Jasełka” przygotowane przez dzieci. Występ odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.30 w kościele. Po przedstawieniu spotkanie opłatkowe ministrantów, scholki „Radosne serca” oraz rodziców w sali Jana Pawła II.
 8. Zostało kilka wolnych miejsc na półkolonie w pierwszym tygodniu ferii. Prosimy także o uregulowanie płatności.
 9. Młodzież przed kościołem rozprowadza kredę i kadzidło.
  Złożone ofiary zostaną przeznaczone na wyjazd wakacyjny.
 10. Spotkanie studentów w poniedziałek o godz. 20:00. Temat: Historia Powstania Wielkopolskiego.
 11. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na spotkanie z dziennikarzem Tomaszem Terlikowskim na temat Maksymiliana Marii Kolbego w środę o godz. 19:30.
 12. Katecheza chrzcielna we wtorek o godz. 19.00 w kościele.
 13. Do wieczności odszedł śp. Andrzej Szydłowski z bloku nr 12 (73 lata). Msza św. pogrzebowa we wtorek o godz. 11.30, pogrzeb na Miłostowie od ul. Gnieźnieńskiej o godz. 13.30.
  Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…
Share this Post