Ogłoszenia z dnia 8 grudnia 2019

8 grudnia 2019 r. – 2. niedziela Adwentu

 1. Msze św. wotywne o Najświętszej Maryi Pannie, Msze  roratnie  odprawiane  są od poniedziałku do piątku o godz. 6.00 (akademickie). Roraty dla dzieci o godz. 18.30. Zachęcamy do czynienia dobrych uczynków i zapisywania ich na serduszkach oraz składania w koszyku przed ołtarzem.
  Codziennie będzie też odprawiana Msza św. o godz. 8.00
 2. Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która jest prowadzona dziś przed kościołami i kaplicami w całej Polsce. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju.
 3. Świece Wigilijnej Pomocy Dzieciom do nabycia po Mszach św. przy wejściu do kościoła. Trwa także akcja Caritas: „Tytka charytatywna”, do której można wkładać produkty spożywcze oraz środki czystości. Tytki wyłożone są w kruchcie kościoła; napełnione można składać przy obrazie św. Józefa.
 4. Tradycyjnie dzisiaj do nabycia kartki świąteczne przygotowane przez uczniów ze szkoły  „Zawsze Razem”.
 5. Opłatki wigilijne do nabycia po Mszach św. przy biurze parafialnym.
 6. Młodzież rozprowadza przed kościołem sianko na stół wigilijny.
 7. W najbliższą sobotę: o godz. 11.00 próba jasełek, o 10.30 zbiórka ministrancka.
 8. Spotkania do bierzmowania:
  – grupy św. Faustyny – dziewcząt z klasy 8, odbędzie się w środę 11 grudnia o godzinie 18.00
  – grupy św. Franciszka – chłopców z klasy 8, odbędzie się w czwartek 12 grudnia o godzinie 18.00
  Spotkania – sala domu parafialnego.
 9. Do wieczności odszedł:
  śp. Marek Sobański z bloku nr 3 (71 lat). Msza św. pogrzebowa w Kicinie 16.12. br. o godz. 10.00,  pogrzeb na Junikowie o godz. 13.10
  Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

    WIADOMOŚCI AKADEMICKIE

 1. Duszpasterstwo Akademickie Morasko zaprasza na roraty o godz. 6:00. Po roratach zapraszamy na śniadanie do salki parafialnej. Można przynosić trwałe produkty żywnościowe do wykorzystania na śniadaniach po roratach.
 2. Za tydzień przedstawicie DA Morasko będą po Mszach Świętych rozprowadzali książki wydawnictwa dominikańskiego „W drodze”. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na DA Morasko.
 3. DA Morasko organizuje zabawę sylwestrową dla studentów (i nie tylko dla studentów) w restauracji „Cuda garnki” (zaraz przy kościele), koszt 70 zł. Szczegóły i zapisy w zakrystii.
 4. Organizujemy też dla studentów „chillout po sesji”, 17-21 lutego, wyjazd do Kotliny Kłodzkiej, do miejscowości Szczytna. Całkowity koszt wyjazdu to 350 zł (transport i wyżywienie przez 5 dni pobytu). Zapisy w zakrystii.

WIADOMOŚCI DIECEZJALNE  

Caritas Archidiecezji Poznańskiej serdecznie zaprasza osoby chore, niepełnosprawne
oraz posługujące chorym na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się 15 grudnia br. w kościele Matki Bożej Bolesnej w Poznaniu. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 13:30, której przewodniczyć będzie J.E. ks. bp Zdzisław Fortuniak. Po niej, jak co roku, spotkanie w sali Domu Parafialnego.

W ramach VERBA SACRA rozpoczął się nowy cykl – Biblia Trzeciego Tysiąclecia. Stary i Nowy Testament jest czytany od początku, księga po księdze, z udziałem wybitnych polskich aktorów i w nowej oprawie muzycznej. Jako siedemnastą część zostanie zaprezentowana Księga Tobiasza. Będzie to jednocześnie 200. premiera Verba Sacra. Wybór i komentarz – ks. prof. dr hab. Janusz Nawrot, kierownik Zakładu Nauk Biblijnych Wydziału Teologicznego UAM. Wystąpi znany aktor Adam Woronowicz, odtwórca filmowej postaci bł. księdza Jerzego Popiełuszki. Oprawa muzyczna – Katarzyna Stroińska-Sierant z zespołem. Zapraszamy do Bazyliki Archikatedralnej w Poznaniu w niedzielę 15 grudnia o godz. 17:00. Wstęp wolny.

Share this Post