Ogłoszenia z dnia 8 października 2017

27  Niedziela Zwykła – 8.10. 2017 r.

 1. Przez cały październik  nabożeństwa różańcowe  każdego dnia pół godziny przed wieczorną  Mszą św. tj. o godz. 18.00, z wyjątkiem niedzieli.
 2. Prowadzący nabożeństwa różańcowe:
  poniedziałki – ks. kleryk
  wtorki –  ks. kleryk
  środy – Wspólnota Żywego Różańca / panie/
  czwartki – Wspólnota Żywego Różańca /panowie/
  piątki –   ksiądz
  soboty – ks. kleryk
  Różaniec dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki  o godz. 17. 30,  połączony udzieleniem  Komunii św. 
 3. Dzisiaj „Dzień Papieski”. Przed kościołami  i na ulicach  zbierane są ofiary na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W naszej parafii są też do nabycia „kremówki papieskie”.
 4. We wtorek  z pielgrzymką do naszego sanktuarium, na różaniec i Mszę św. wieczorną  o godzinie 18.30, przybędą klerycy pierwszego  roku ASD w Poznaniu.  Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
 5. Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Dziękujemy za składane ofiary na potrzeby gospodarcze naszej parafii.
 6. Po renowacji w nowej oprawie została  zawieszona Droga Krzyżowa. Dziękujemy rodzinie z naszej parafii, która ofiarowała płyty granitowe oraz podjęła się prac konserwatorskich. Niech dobry Bóg wynagradza stokrotnie. Osobne podziękowanie za ofiarowany stojak pod Mszał na ołtarz.
 7. Od poniedziałku pojawi się kolejny konfesjonał pod chórem, po stronie kaplicy. W tym konfesjonale będzie posługiwał senior, ks. kanonik Władysław.
 8. Spotkania młodzieży przygotowujących się do sakramentu bierzmowania:
  -uczniowie klas VII w poniedziałek o 17.00
  -uczniowie II klas gimnazjalnych we wtorek o 17.00
 9. Młodzież, która w tym roku przyjęła sakrament bierzmowania zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 19:30.
 10. Caritas Archidiecezji Poznańskiej organizuje archidiecezjalną pielgrzymkę dla starszych, chorych i niepełnosprawnych do San Giovanni Rotondo, do Ojca Pio w dniach od 27 kwietnia do 1 maja 2018 roku. Informacje o pielgrzymce i program w gablocie.

WIADOMOŚCI DIECEZJALNE

 1. W czwartek przypada rocznica poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej w Poznaniu. Uroczyste Nieszpory w katedrze o godzinie 18.00.
 2. Tradycyjnie, jak co roku, Caritas Archidiecezji Poznańskiej zaprasza osoby starsze na spotkanie z okazji Światowego Dnia Seniora, które odbędzie się 12 października br. w katedrze poznańskiej.
  Plan spotkania:
  -Godz. 11.00 – Koncert Zespołu Muzycznego ze Szkoły Katolickiej im. św. Stanisława Kostki w Poznaniu, z ul. Głogowskiej.
  -Godz. 11.30 – Msza Święta w intencji seniorów – ks. abp Stanisław Gądecki

 

WIADOMOŚCI AKADEMICKIE

 1. Organizujemy Pielgrzymkę do Fatimy w dniach 6-13 listopada. Szczegóły na plakacie w gablocie. Zapisy u ks. Arka
 2. DA Morasko zaprasza na Studentów na wyjazd integracyjny do Dąbrowy koło Nowego Tomyśla w dniach 20-22 października. Szczegółowe informacje oraz zapisy po Akademickiej Mszy św. o godz. 20:00 lub na spotkaniu DA Morasko.
 3. Spotkanie DA Morasko w poniedziałek o godz. 20:00 w salce św. Urszuli.
 4. Próba zespołu DA Miłosierdzie we wtorek o godz. 19:00 w salce św. Cecylii
 5. Spotkanie grupy DA 25+ w środę o godz. 19:30.
 6. W dniach 28-29 listopada 2017 roku zapraszamy studentów i młodzież postakademicką na rekolekcje biblijne, które poprowadzą małżonkowie  Magdalena i Wiesław Grabowscy (doradcy małżeńscy, prowadzący kursy dla narzeczonych, wykładowcy na konferencjach i seminariach).Temat spotkań dla kobiet: „Kobieta warta królestwa – spotkanie z Księgą Rut”, dla mężczyzn: „Od zera do bohatera – historia rozwoju wiary Gedeona” na podstawie Księgi Sędziów. Koszt: 150 zł + koszty przejazdu. W koszty wliczony jest nocleg oraz wyżywienie. Zapisy po mszy św. akademickiej o godz. 20:00 lub na spotkaniach DA.
Share this Post